Prienų globos namuose – atnaujintas relaksacijos kambarys

Prienų globos namų sveikatos priežiūros skyriaus vadovė kartu su med. psichologe parengė projektą tema „Lėtinių neinfekcinių ligų prevencija“.     Projekto tikslas: ugdyti sveiką gyvenseną, gerinti globos namų gyventojų ir kitų projekto dalyvių (personalo) fizinę ir psichinę sveikatą sergant lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, taikant įvairias rekomenduojamas psichoterapines veiklas (relaksaciją, muzikos terapiją, šviesos terapiją, psichoedukaciją ir kt.)

Projekto lėšos gautos iš  Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Projekto finansavimui gauti 2300 Eur  ir gautos projekto lėšos panaudotos tobulinant ir atnaujinant relaksacijos kambarį ir jo įrangą. Įsigyti nauji aštuoni „Reglainer‘ foteliai, kurie padės sukurti kuo geresnes sąlygas ir jaukią aplinką Prienų globos namų bendruomenei. Foteliai „Reglain“ pagerino relaksacijos kabineto pritaikymą didesniam gyventojų ir darbuotojų poreikių tenkinimui, siekiant stiprinti lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją. Atnaujinta ir relaksacijos kambario aplinka (perdažytos sienos, pakeista kiliminė danga, šviestuvai).

Šių metų spalio 6 dieną ,,Seklytėlėje“ vyko paskaita ,,Relaksacijos poveikis fizinei sveikatai“,atnaujinto relaksacijos kabineto atidarymas, relaksacijos kabineto užsiėmimų pristatymas, taip pat parengti ir išdalinti lankstinukai „Relaksacijos terapijos metodai“. Gyventojai ir darbuotojai džiaugėsi atgimusiu relaksacijos kabinetu, dar daugiau personalo panoro išmokti relaksacijos metodų.

Relaksacija – tai organizmo gebėjimas atpalaiduoti raumenis (fizinis atsipalaidavimas) ir panirti į ramybės būseną bei nusiraminti (psichinis atsipalaidavimas). Relaksacija padeda susikaupti ir susikoncentruoti į save, nusiraminti po streso, sumažina emocinę įtampą, nerimą, jaudinimąsi, nedidelį nuovargį. Reguliarios relaksacijos praktikos yra labai naudingos mūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

 Mūsų kūnas, emocijos ir mintys yra labai susiję. Todėl išgyvenant stresines, džiaugsmingas situacijas reaguoja visas organizmas. Dažnai patiriant stresą, nerimą, baimę, susierzinimą tam tikros raumenų grupės patiria didesnę ir dažnesnę įtampą, galiausiai ji įsitvirtina nesąmoningai, gali atsirasti skausmai, spazmai, psichosomatiniai sutrikimai – kraujotakos, endokrininiai, virškinimo trakto, imuninės sistemos ir t. t.

Todėl organizmui periodiškai reikia poilsio. Relaksacijos pratimų galima išmokti. Juos nuolat praktikuojant susiformuoja įgūdžiai, išmokstama greičiau atsipalaiduoti ir nusiraminti, o pailsėti ir atsigauti pavyksta įvairiose kasdienėse situacijose.

Siekiant kuo efektyviau atsiliepti į globos namų gyventojų ir darbuotojų poreikius ir stiprinti jų fizinę ir psichologinę sveikatą, globos namuose buvo atnaujintas relaksacijos kambarys, kuriame vyksta įvairios relaksacijos technikos-užsiėmimai (autogeninė treniruotė, raumenų relaksacija, vaizduotės pratimai, muzikos terapija, aromaterapija). Tokie užsiėmimai naudingi esant padidėjusiam nervų sistemos jautrumui, pasireiškiant įtampai, nemigai, stresui, nerimui, baimei, nepasitikėjimui savimi, įtampos galvos skausmams, įkyrioms mintims mažinti.

Svarbu atsiminti, kad visiems teigiamiems pokyčiams reikia laiko ir praktikos.

Nebijokite išbandyti naujų dalykų, kol atrasite tai, kas geriausiai tinka jūsų kūnui ir protui.

O svarbiausia – nenusiminkite, jei pavyks ne iš karto. Juk kasdien galima pabandyti iš naujo.

Prienų globos namų Sveikatos priežiūros skyriaus vadovė J. Drūlienė ir med.psichologė A. Venskutonienė

Previous post
Grožio akcija
Next post
Gimtadienis