Naujovės, pokyčiai ir tendencijos ilgalaikėje priežiūroje. Prienų globos namų darbuotojų patirtys po apsilankymo tarptautinėje parodoje ALTENPFLEGE Vokietijoje

2023 m. balandžio 24 – 27 dienomis Prienų globos namų direktorė Inga Barkauskienė su keletu darbuotojų buvo išvykę į tarptautinę pagyvenusių ir žmonių su negalia priežiūros pramonės parodą – mugę –„ALTENPFLEGE 2023“, kuri vyko Niurnbergo parodų centre, Vokietijoje. ALTENPFLEGE – tai pirmaujantis pramonės renginys Vokietijoje ir jos kaimyninėse šalyse, apimantis slaugos, priežiūros, maitinimo, namų ruošos, darbo ir ugdymo sritis.

Tarptautinėje parodoje maždaug 550 Vokietijos ir aplinkinių valstybių įmonių pristatė naujoviškas kasdienei žmonių slaugai ir priežiūrai reikalingas asmens higienos ir slaugymo priemones, ortopedijos, kineziterapijos bei ergoterapijos reikmenis, virtuvės bei maisto ruošimo, pakavimo, šilumos palaikymo, atliekų šalinimo, valymo bei dezinfekcijos įrangą,  pagalbines priemones, padedančias žmonėms judėti, gamtą tausojančius automobilius, robotus, įvairią aprangą bei darbo drabužius, saugumo bei pagalbos iškvietimo sistemas, namų apyvokos daiktus bei kitas naujoves ir technines galimybes, kurių pagalba slaugomų žmonių gyvenimas ir darbas būtų kuo patogesnis. 

Parodoje taip pat buvo pristatomos emocinei ir  psichinei sveikatai gerinti skirtos relaksacijos priemonės, užimtumui ir laisvalaikiui – interaktyvūs žaidimai, projektoriai. Didelį įspūdį paliko mobilus sensorinis aparatas, kuris ratukų pagalba gali būti lengvai transportuojamas į gyventojo kambarį. Jame sumontuota muzikos, kvapų, garsų terapijos, šviesos pluoštas, burbulų sienelė, stalčiai su įvairiomis terapinėmis/relaksacinėmis priemonėmis (vibruojanti pagalvėlė, kamuoliukai, įvairios tekstūros audiniai ir kt.).

Žavėjo parodoje eksponuojamų funkcionalių slaugos lovų gausa ir jų inovacijos, spintelės su daugiafunkciniais staliukais, kambario baldai ir juose įmontuotos sistemos, vonios ir tualeto, žmonių pakėlimo/perkėlimo priemonės, skaitmeninės pagalbos iškvietimo sistemos, interaktyvūs kilimėliai, įvairios dangos griuvimų prevencijai.   

Parodoje buvo gausu specialios literatūros, įrangos, kurią buvo galima išbandyti, vyko forumai ir paskaitos aktualiomis temomis, turėjome puikią galimybę susipažinti su globos įstaigomis Vokietijoje, diskutuoti personalo įdarbinimo tema.

Dalyvavimas parodoje praplėtė akiratį, suteikė daug naudingos informacijos, įdomios patirties ir vilties,  kad ateityje šie inovatyvūs sprendimai padės teikti kokybiškesnes socialines paslaugas, palengvins globos namų darbuotojams atlikti reikiamas funkcijas. Tokios išvykos taip pat gerina darbuotojų bendravimą, bendradarbiavimą, tarpusavio supratimą, pasitikėjimą, pagarbą vienas kitam, stiprina komandiniam darbą. Tikime, kad įgyta patirtis ir žinios bus naudingos organizuojant socialinės globos paslaugas Prienų globos namuose, diegiant naujoves bei pereinant prie modernių technologinių procesų.

Prienų globos namų socialinio darbo skyriaus vadovė Angelė Gavelienė

Previous post
Šokio teatro iniciatyva „Kartos kartu“
Next post
Švenčiame Motinos dieną