Dalyvavome mokslinėje – praktinėje konferencijoje

Grupė globos namų darbuotojų dalyvavo VDU Socialinių mokslų fakultete organizuotoje mokslinėje – praktinėje konferencijoje – „Kelionė be žemėlapio: gyvenimas su demencija ir Alzheimerio liga”. Konferenciją moderavo Alzhaimerio globos ir slaugos įstaigų asociacijos prezidentas dr. Edmundas Jonynas – Koževnikovas ir doc. dr. Rasa Naujanienė – VDU, Socialinio darbo katedros vedėja. Konferencijos metu pranešimus skaitė Lietuvos ir užsienio lektoriai. Buvo aptarta visuomenės senėjimo tendencijos Lietuvoje ir užsienyje; senjorų globos ir slaugos problemos Lietuvoje. Skaityti pranešimai šiandienai aktualiomis temomis: socialinio darbo pagalbos galimybės asmenims sergantiems Alzheimerio liga,  demencija ir jų artimiesiems; sergančiųjų demencija priežiūra: etninės dilemos ir jų galimi sprendimai; demencija sergančiųjų apsauga ir teisinė padėtis, aplinkos pritaikymas. Įdomu buvo klausytis dr. Nidos Laurinavičienės iš Arizonos Universiteto pranešimo apie naujus Alzheimerio ligos diagnostikos ir gydymo metodus JAV. Konferencijoje vaizdžiai pristatytas požiūris į ilgaamžiškumą Kinijoje, Izraelyje, pristatyti šių šalių sergančiųjų demencija diagnostikos ir gydymo galimybės.

Asociacijos Demencija Lietuvoje valdybos narės iš  Kauno kartų namų praktiškai pristatė keturias dažniausiai pasitaikančias bendravimo su demenciją turinčiais asmenimis klaidas, paaiškino kaip jų išvengti.

Konferencijos dalyviai buvo aktyvūs kėlė klausimus, diskutavo, teikė pasiūlymus dėl ilgaamžiškumo be demencijos ir Alzheimerio ligos. Klausytojai dalijosi patirtimi, pasisėmė naujų žinių ir idėjų, kurias panaudos savo praktinėje veikloje.

Socialiniai darbuotojai

Previous post
Talech Lithuania darbuotojai – Prienų globos namų savanoriai
Next post
Svečiai iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro