„Margučių raštų paslaptys“

Artėjant gražiausiai pavasario šventei Šv. Velykoms Globos namų gyventojai ruošiasi iš anksto. Norint pasipuošti erdves, reikia pagalvoti apie dekoracijas, kurios būtų originalios ir džiuginančios. O svajones įgyvendinti padėjo į svečius atvykusi Prienų krašto muziejaus edukacijų vadovė gerb. Emilija.

Velykos yra gilių tradicijų šventė. Pagrindinis jų simbolis – margutis. Senovėje tikėta, kad dažytas kiaušinis turi magiškos galios. Jame telkiasi kosminė kūrybos galia, gebanti pratęsti gyvybę žemėje. Margučio raštai, piešiniai išreikšdavo žmogaus suvokimą apie tai, kas aplink, o laiko ir erdvės struktūros vaizduojamos ornamentuose. Edukacijų vadovė gerb. Emilija papasakojo visiems susirinkusiems daug įdomių dalykų apie Šv. Velykų tradicijas, jų išskirtinumą mūsų krašte, margučių, spalvų ir simbolių raštų reikšmes, kaip išsirinkti drūčiausią kiaušinį, kaip nusimarginti gražiausią velykinį margutį. Margutis – Velykų dovana. Tad kiekvienas gyventojas prisilietęs prie šio įdomaus ir tradicijomis bei tautiškumu alsuojančio užsiėmimo, galės nustebinti draugus, artimuosius, svečius, savo pagamintais margučiais, kurie papuoš Globos namų erdves. Tad šioje edukacijoje kiekvienas galėjo išbandyti ir nusimarginti tokį margutį, kokio patys norėjo. Visi kibo į darbą. Kiek daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, noro, kad ateinanti šventė būtų kuo margesnė, šiltesnė ir stebinanti. Savo svajones išreiškė kūrybiniuose darbuose, individualiuose, pačių kurtuose. Edukacijos metu gyventojai lavino kūrybingumą, diskutavo kodėl svarbu saugoti savo paveldą, skatino pagalbą ir toleranciją vieni kitiems bei prisidėjo prie senųjų tradicijų saugojimo.

AČIŪ – Prienų krašto muziejaus edukacijų vadovei gerb. Emilijai už popietę „Margučių raštų paslaptys“. Už prasmingai, kūrybiškai, įdomiai praleistą laiką.

Irena Laukaitytė, Birutė Bajorienė socialinės darbuotojos

Previous post
EDUKACINĖ VEIKLA ,,LIETUVIŲ LIAUDIES PASAKOS“
Next post
Sveikinome varduvininkus