Kalba yra neatsiejama žmonių tapatybės ir kultūros dalis – ji jungia kartas, perduoda išmintį ir atspindi visuomenės istoriją. Bėgant metams, kalba keitėsi: praturtėjo naujais žodžiais, o kai kurie senieji išnyko iš kasdienio vartojimo. Tačiau būtent šie seni žodžiai ir posakiai leidžia geriau pažinti mūsų praeitį ir kultūrinį paveldą.
Edukacijos „Pravėrus kalbos skrynelę“ metu dalyviai turėjo unikalią galimybę prisiminti arba susipažinti su senoviniais lietuvių kalbos žodžiais ir posakiais, aptarti jų kilmę bei reikšmę. Viena iš pagrindinių edukacijos dalių buvo senųjų žodžių ir frazių „gaivinimas“. Globos namų gyventojai noriai dalijosi savo patirtimi, pasakojimais bei prisiminimais apie senoviškus žodžius, kuriuos girdėjo vaikystėje ar jaunystėje. Taip pat buvo organizuotas kūrybinio rašymo pratimas, kurio metu gyventojai su darbuotojais kūrė trumpas istorijas, naudodamiesi senaisiais lietuviškais žodžiais ir frazėmis. Ši užduotis skatino kūrybiškumą ir padėjo geriau suprasti kalbos grožį bei jos svarbą.
Turiningą edukaciją mūsų globos namų gyventojams dovanojo Prienų krašto muziejus.
Nuoširdus ačiū edukacijų vadovei Emilijai už įdomų ir prasmingą renginį, kuris leido atverti kalbos skrynelę ir pažvelgti į mūsų kalbos lobyną.
Socialinė darbuotoja Birutė Bajorienė