logo

prienų globos namai
Prienų rajono savivaldybė

Tel. (+370 319) 60401
El. p. info@pgn.lt

I–IV - 8.00–17.00
V - 8.00–15.45

Padovanojo Šv. Kalėdas

2021 – ųjų Šv. Kalėdos buvo mums jau antrosios, sutiktos ir praleistos Prienų globos namuose. Įspūdžiais, kuriuos patyrėme per pastarąsias Šv. Kalėdas, norėtume pasidalinti viešai.

Jau gruodžio pradžioje buvo pastebimas Šv. Kalėdų laukimo šurmulys. Socialiniai darbuotojai su padėjėjais organizavo namų interjero papuošimą, įjungiant ir namų gyventojus, galinčius ir norinčius dalyvauti šiame procese. Vieni gamino žaisliukus eglutėms, kiti karpė karpinius, dar kiti darė darbelius kalėdinei parodėlei bei kūrė puokšteles kambariams pasipuošti.

Įspūdingi siužetai su kalėdiniais personažais „atsirado“ namų vidiniame kiemelyje bei kiemo aikštelėje, kurie patraukė kiekvieno praeinančio žvilgsnį. O karpiniai langų stikluose, paveikslėliuose: snaigės, elniai, balerinos, žvaigždės ir kt. kvietė sustoti ir pasigrožėti.

Muzikos vadovė repetavo su gyventojų ansambliu ,,Kvietkelis“ kalėdines giesmes. Pagarbiai įžiebtas Advento vainikas.

Kalėdiniam kalendoriui „tirpstant“ pagal senas tradicijas į ypatingą ruošą įsijungė slaugytojos, slaugytojo padėjėjos, pagalbininkės buičiai, siuvėja, virėjos, Ūkio skyriaus darbininkai tam, kad atitinkamai paruošti patalpas gyventojams, kad namai nušvistų kalėdiniais žiburėliais... ir Šv. Kūčių išvakarėse buvo jau sukurta graži, jauki, šventiška nuotaika. Būtent šią dieną kiekvieną namų gyventoją pasiekė Globos namų direktorės Ingos Barkauskienės sveikinimas, linkėjimai ir dovanos. Tai jaudinanti akimirka.

Šv. Kūčių dieną 13 val. atvyko Birštono klebonas į Globos namų koplyčią. Pašventino Prakartėlę, aukojo Šv. Mišias, aprūpino sakramentais, palaimino, pašventino valgius. Šv. Mišiose giedojo namų giesmininkės. Po pamaldų išėjome kaip kažkada...

Šv. Kūčių vakarienė. Stalas užtiestas balta staltiese, degė žvakelė, laužėm kalėdaitį. Virėjų išmonės ir pastangų dėka buvo paruošta pagal katalikiškas tradicijas 12 patiekalų. Šv. Kalėdų dieną vyravo gausūs mėsiški valgiai, pyragai, sultys, vaisiai ir kt.

Šv. Kalėdos praėjo. Mintyse liko malonūs, šviesūs, tikri, jaudinantys šventės momentai.

Paklausiau Zofijos, gyvenančios kartu su manimi: „ Kokios Šv. Kalėdos buvo Jums?“ Ji atsakė: Gražios, nuostabios. Tai dovana mums!“. Kalbėjomės, džiaugėmės, kad šiuose namuose gyventi gera, kad senatvės dienas leidžiame oriai.

Už dėmesį ir rūpestį, už šventes ir kasdienybes, už tai, kad jaučiamės oriai, dėkojame iš širdies Prienų globos namų direktorei Ingai Barkauskienei, visiems, visiems darbuotojams. Sveikatos Jums ir malonių iššūkių Naujuose Metuose.

Prienų globos namų gyventojos Stanislava ir Zofijavisos naujienos